Adwokat Gliwice – sprawy karne – co istotne?

Prawo karne to jedna z dziedzin prawa, która dzieli się na prawo karne matarialne, procesowe oraz prawo karne wykonawcze. Mając do czynienia z prawem karnym, zawsze jesteśmy zaniepokojeni. Nierzadko są to poważne sprawy, niosące daleko idące konsekwencje. Sprawa karna skończyć może się wyrokiem odbierającym wolność. Warto wiedzieć jak znaleźć dobrego prawnika, który ma doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw.

Sprawy karne – w czym pomoże kancelaria adwokacka?

Kancelaria zapewnia kompleksowe usługi z prawa karnego, które zawierają:

  • Reprezentacja podejrzanego w tak zwanym postępowaniu przygotowawczym, które ma miejsce przed Prokuraturą i Policją. W kontakcie z adwokatem konieczna jest całkowita szczerość, tak by mógł on przygotować jak najlepsza linie obrony.
  • Reprezentacja oskarżonego przez Sądem wszystkich instancji.
  • Reprezentacja pokrzywdzonego w postępowaniu przygotowawczym przed Prokuraturą i Policją.
  • Reprezentacja pokrzywdzonego przed Sądami, wszystkich instancji.
  • Obrona obwinionego w sprawach o wykroczenie.
  • Reprezentacja oskarżyciela prywatnego bądź w sprawach z oskarżenia prywatnego.
  • Reprezentacja skazanego w postępowaniu wykonawczym.

Znalezienie dobrego adwokata w Gliwicach do rozwiązania spraw karnych, może być bardzo trudne, jeśli nie będziemy wiedzieć jak go znaleźć i czym się kierować. Konieczne jest szukanie kancelarii adwokackiej, która ma w swojej ofercie właśnie prawo karne i wiadomo, że takim prawem się zajmuje. Jest to bardzo trudna i delikatna dziedzina prawa. Nie ma tutaj miejsca na popełnienie błędów. Adwokatom powierzmy bardzo dużo istotnych szczegółów ze swojego życia, dlatego musi on budzić nasze zaufanie. Przed podjęciem współpracy z daną kancelarią koniecznie trzeba podpisać umowę, która będzie określać elementy pozostające tajemnicą współpracy i określać, do jakich dokumentów ma wgląd prawnik.